Nočný incident

Autor: Renáta Holá | 12.12.2011 o 18:38 | Karma článku: 8,08 | Prečítané:  1938x

V noci som sa zobudila na niečie hlasy a brechot psov. Nie, tentoraz to neboli halucinácie. Tie zvuky prichádzali zvonka. Podišla som k oknu. U susedov sa svietilo. Sused s manželkou stáli na prahu otvorených dverí  a aj cez naše zavreté okná som počula vykrikovať opitého mladíka, ktorý sa už zrejme dlhšie rozkrikoval na ulici:

„Ty Maďar jeden debilný, čo sa tu rozťahuješ? Roztrieskam ti auto!"

„To je moje auto! Opováž sa!" kričal nervózne sused z prahu svojich dverí.

To mladíka odradilo, lebo prestal pobehovať okolo susedovho na ceste parkujúceho vozidla a hlasno hundrúc na Maďarov pobral sa domov.

„A ja som si myslel, že tu žijú samí slušní ľudia," zakričal sused za mladíkom, a keď ten odišiel dostatočne ďaleko, preparkoval si auto pre istotu do dvora. Zašiel dnu a zavrel za sebou dvere.

Hoci sa v podstate nič nestalo, líhala som si do postele so zlými pocitmi. Susedia sú slušní ľudia, nasťahovali sa asi pred rokom do domu oproti. Medzi sebou sa rozprávajú po maďarsky, no s nami hovoria po slovensky. Pomaly si svojpomocne opravujú kúpený dom a skrášľujú okolie. Nie sú s nimi žiadne problémy.

A mladík? Mladík je jednoduchý chlapec z dediny. Pracuje v Bratislave, domov chodí zriedkavo, raz za mesiac, za dva... sotva susedov pozná. No ten koho pozná je Slota, Duray, Csáky,... a vďaka nim a ich politike má(hlavne, keď si vypije) na všetkých Maďarov ťažké srdce.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Extrémizmus neprišiel s Kotlebom. Ani s ním neodíde

Ak chceme systém naozaj ochrániť, nečakajme, že to za nás vybaví Najvyšší súd.

ŽENA

Sex s robotom: Môžu napodobeniny nahradiť vzťah so živým partnerom?

Vývoj sexuálnych pomôcok prekračuje hranice.


Už ste čítali?