Boží deň

Autor: Renáta Holá | 25.3.2009 o 12:36 | Karma článku: 7,65 | Prečítané:  2113x

Únava - večne prítomná. Najmä doobeda. Hocičo robím, je stále tu - únava nôh, rúk, všetkého svalstva, celého tela.

„Ako rada by som si znova ľahla späť do postele," vtiera sa mi myšlienka pri raňajšom jogurte. „Ale na dnes stačilo," rozkazujem si okamžite, „aj tak sa tým nič nevyrieši. Vstanem o hodinu, dve s tými istými pocitmi. Pomaly to musím rozchodiť. Prekonala som ju včera, predvčerom, prekonám ju i dnes."

Zapínam rádio nech v dome nie je tak ľudoprázdno.

Uvarím si kávu a vyberám hrniec, dienko, nôž a s nevôľou, bez štipky chuti do práce, krájam mäso, umývam ryžu ... „Najradšej by som si išla ľahnúť. Nechce sa mi, nič sa mi nechce. Ani variť, hoci ...kedysi som rada varila. Ale i teraz sa občas objaví ten pocit radosti, drobný pocit šťastia, že niekomu chutí to, čomu som sa venovala celé doobedie. Aspoň tým som užitočná..."

„Nie, nie..., takto nemôžem uvažovať," napomínam samu seba.

Viem, že moji blízki ma potrebujú a majú ma radi i s tou mojou prekliatou chorobou. Koniec koncov nie je to také strašné. Únava sa behom dopoludnia vytratí, len ... nesmiem poľaviť. Nesmiem sa jej poddať a ľahnúť si späť do postele. To by som potom preležala i celý deň.

„Snáď pomôžu tie nové lieky, snáď zaberú...," vravím si v duchu mysliac na nový druh antidepresív v mojej lekárničke. Doktorka povedala, že by som po nich mala byť aktívnejšia. Pocity nevôle a citového prázdna by sa mali vytratiť. Keď som však videla tú stránku vedľajších nepriaznivých účinkov, ktoré sa môžu vyskytnúť pri ich užívaní, až sa mi hlava zatočila. Našťastie nič z toho sa neprejavilo. Netreba sa vopred obávať.

„Bude to dobré," presviedčam samu seba. Na šporáku buble mäso, ryža je odstavená a ja otváram knihu Dr. Josepha Murphyho Cesta k vnútornému a vonkajšiemu bohatstvu. Listujem a nachádzam: „ Dnes je Boží deň, nádherný deň. Cítim pokoj, radosť a harmóniu. Verím v Božiu dobrotu, v Božie vedenie a Božiu lásku. Som presvedčený/á, že tieto myšlienky sa mi vpečatia do ducha a duše. Neodolateľne priťahujem všetko dobré, čo si moje srdce želá, a zažívam to v živote . Zverujem sa s dôverou a presvedčením do Božej moci a múdrosti, ktorá sa nachádza vo mne. V mojej duši vládne pokoj. Boh je vo mne. A už počujem pozvanie: Poďte ku mne všetci, ktorí  sa namáhate a ste preťažení, a ja vás posilním (MATÚŠ 11,28)."

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Rozhovor

Autor Gorily Holúbek: Flašíka viem vysvetliť, polícia sa mi neozvala

Kvalita nahrávky je podobná originálu.

Dobré ráno

Dobré ráno: Johnson prekvapil a dohodol sa s EÚ na odchode

V sobotu zasadne britský parlament

Komentár šéfredaktorky

Čo nám Gorila hovorí o Ficovi a Haščákovi

Gorila ponúkla jasnú predstavu, ako si interpretujú fungovanie štátu.


Už ste čítali?