Lístkový systém na stužkovej slávnosti

Autor: Renáta Holá | 24.11.2013 o 21:39 | Karma článku: 11,49 | Prečítané:  2021x

Tento piatok mala dcéra manželovej sesternice stužkovú. Chceli sme ju prekvapiť, a tak som na facebookovom oznámení o udalosti neoznačila, že ideme. Zobudila som manžela, ktorý bol po nočnej s tým, že je najvyšší čas obliecť sa, isť kúpiť nejaké kvety a vyraziť. „Ešte chvíľu," povedal ospanlivo, a tak som ho ešte nejakú štvrťhodinku nechala pospať, no potom sme sa už začali chystať.

 

Do kvetinárstva sme dobehli na poslednú chvíľu a desať minút pred stužkovou sme stáli pred spoločenskou sálou, kde sa podľa mojej pamäti stužková mala konať. Bol tam už čulý ruch. Vošli sme do sály, sedadlá boli obsadené a po pohľade nahor manžel skonštatoval: „Poďme na balkón, tam je voľno!" Chvatom sme vybehli na balkón. Privítala nás tam mladá dievčina a v maďarskom jazyku  pýtala od nás lístky. Po našom nechápavom pohľade nám už slovensky oznámila, že tu je to na lístky. Tak sme si to namierili znova dole do sály, dúfajúc, že sa tam dostaneme aj bez lístkov. Vraveli sme si, že zrejme pre nedostatok miesta organizátori zaviedli lístkový systém ako napr. aj na dcériných promóciách.

Využili sme chaos pri vchode a s prehľadom pre istotu obišli ďalšiu mladú dievčinu stojacu pri dverách. Keďže miesta na sedenie boli obsadené, ostali sme stáť na schodisku.

Po nejakom čase nás ohlásila ďalšia mladá dievčina. V maďarčine sa nás spýtala, či si chceme sadnúť. Keď zbadala, že komunikujeme po slovensky, pokračovala v slovenčine: „Poposúvala som to, tu sú dve voľné miesta," a usadila nás na kraji štvrtého radu. Keďže sme šli na stužkovú slovenského gymnázia, trochu sa mi nepozdávalo, že dievčatá komunikujú najprv v maďarčine, ale povedala som si: „Však sme v Komárne... Super, síce bez lístkov, ale predsa sme sa na stužkovú dostali a ešte aj sedíme."

Za nami som v maďarčine počula mladých ľudí vravieť, že už by to malo začať, že sú štyri minúty po šiestej. V duchu som im pritakala, no manželovi som sa zdôverila so svojím znepokojením: „Všetci tu vravia maďarsky!? Ale tu to má byť, dobre si pamätám," uisťovala som samu seba.

Mierne neistá som pozrela do prvých radov, kde zvykne na stužkovej sedieť učiteľský zbor. Sedeli tam ľudia aj v kabátoch. To sa už z ampliónov ozvalo, že si máme vypnúť  mobilné telefóny, že predstavenie sa čoskoro začína. V maďarčine.

„Opýtaj sa, či sme dobre," povedala som v rýchlosti manželovi.

„Ty sa spýtaj," povedal manžel, keďže sedel na kraji.

„Prosím vás, je toto stužková slovenského gymnázia?" spýtala som sa vedľa sediacej pani.

„Nie tu je stand by comedy, maďarské predstavenie." Neviem, či pani stihla dopovedať, keď sme už trielili ku dverám.

Hoci sme sa ponáhľali do ďalšej spoločenskej sály v meste, bavili sme sa na tom ako sme sa bez lístkov dostali na divadelné predstavenie. Pripnutie stužky Erike na hruď sme síce nestihli, ale program a gratuláciu áno.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Voliči chcú odchod Kaliňáka a Fica z Bonaparte. Smer bez zmien bude padať ďalej

Na decembrovom straníckom sneme v Prešove bude Smer v najhoršej kondícii od svojho vzniku v roku 1999.

EKONOMIKA

Smer nechce vyšetriť ďalšiu kauzu

Za to, aby sa na financovanie predsedníctva pozrel NKÚ nehlasoval nikto zo Smeru.

ŠPORT

Kuzminovej vyšiel návrat a skončila v prvej desiatke

Víťazkou druhého šprintu sezóny sa stala Laura Dahlmeierová.


Už ste čítali?